Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri Modelleri

Güvenlik tedbiri denildiği zaman elektronik olarak kurulumları gerçekleştirilen kamera sistemleri ilk etapta aklınıza gelecektir. Bu sayede evlerinizde veya iş yerlerinizde çok daha güvende olduğunuzu hissetmenize olanak verilecektir. Caddelerin, sokakların ve çeşitli büyüklüklerdeki iş merkezlerinin çeşitli sebeplerle gün boyunca takibi için güvenlik tedbirleri kapsamında yer verilen bu sistemlerin tercih edildiğine şahit olmaktayız. Hırsızlığa, dolandırıcılığa, çeşitli olaylara ve gizlenmeye çalışılan hususlara karşı en iyi çözümler arasında yer alabilecek olan kamera sistemi nedir ve neleri kapsar gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

 

Sürekli kontrol altında tutmak istediğiniz alanlar için güvenlik çözümlerini arıyorsanız Esm teknoloji olarak sizleri kamera sistemlerimizle tanıştırıyoruz. Sektör içerisinde daima en iyi adımları atan firmalarımız sayesinde bulunduğunuz her ortamda ve konumda daima kontrolün sizde olacağını görebileceksiniz. Gözünüzün arkada kalmasını istemediğinizde evlerinizde dahi bu kontrolü sağlayabilirsiniz. İstediğiniz an evinize gelemeyeceğiniz uzak bir konumda olsanız dahi, internete bağlı cihazlarınız üzerinden tüm olup biteni takip etme ve kayıt altına alma gibi hizmetlere kavuşabileceğiniz kamera sistemi uygulamalarımızla ilgili detayları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Esm teknoloji güvencesinde meskenlerinizde veya ofislerinizde güvenlik ihlallerine yok alabilecek durumları bu sayede tespit edebilirsiniz. Üstelik zorunlu hale gelen alanlarda ihtiyaç duyulan sistemler için gerekli özeni hızla göstermekteyiz. Seçimlerinizi doğru bir şekilde yapabilmenizi sağlayacak bilgileri ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Sizler de kamera sistemlerinin çalışmasına, çeşitlerine ve bazı özelliklerine dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını Esm teknoloji firmalarımız sayesinde alabilirsiniz.

 

Kamera Sisteminin Çalışma Özellikleri Nelerdir?

Temelde bakıldığında 4 parçadan meydana gelen kamera sistemleri; mercek, sensör, Afe ve DSP adı verilen bileşenlerden oluşmaktadır. Buna göre hem iç mekanların, hem de dış mekanların gece-gündüz demeksizin 7/24 takip edilmesini ve olup biten olayların kayıt altında tutulmasını sağlamaktadır. Her bir saniyesine hakim olmak isteyeceğiniz alanlar için Esm teknoloji adreslerimizle iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz. Video kamera mantığıyla eş değer bir yapıda olan bu sistemlerde mercek kısmında bir cam yer almaktadır. Mercek ise camın ardında bulunmaktadır ve gelen ışıkların sensörde toplanmasını sağlamaktadır. Sensör ise bu ışığı AFE adı verilen birime ulaştırarak dijital sinyallere çevrilmesini sağlamaktadır. Son aşamada ise DSP alanına gelen bu sinyallerin görüntü olarak işlenmesi mümkün hale gelmektedir. Güvenlik kamera sistemleri ile görüntülerin alınması bu dizilişle mümkün olmaktadır. Daha sonra DVR cihazlar full hd kayıt cihazı üzerinden de takibi ve kayıt altına alınması sağlanan görüntülerin, dilediğiniz her yerden her bir saniyeye kadar izlenmesi sağlanmaktadır.

Kamera Sistemlerinde Hangi Çeşitler Vardır?

İhtiyaçlarınıza uygun kamera türlerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Amaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz bu ürünlerin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığının netleşmesi için Esm teknoloji adreslerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece iç ve dış mekanlarda, gece veya gündüz görüşlerine uygun ve zoom yapılan, kablosuz bağlantıların sağlanabileceği çeşitli özelliklerde kamera türlerinden faydalanmanıza olanak verilecektir.

Kutu Kamera Sistemi box kamera

Kullanımı son derece rahat olan ve en çok tercih edilen kamera türlerindendir. Ofislerin ve apartmanların genel olarak tercih ettiği bu ürün iç ve dış mekanlara uygun kamera  hale getirilmektedir.

 

Dome Kamera Sistemi

Genel itibariyle kapalı alanlar için uygun olan ve kubbe görünümündeki kamera sistemlidir. Esm teknoloji kullanacağınız alanlara göre en kaliteli ürünleri sizlerle buluşturacaktır.

Kızılötesi Kamera Sistemi bullet kamera

Su ve toza dayanıklı olan dış ortam kameralarıdır. Karanlık ortamlarda kızılötesi ışınlar ile görüntü elde etmenizi sağlar.

Kablosuz Analog Kamera Sistemi

Düşük maliyetli kamera sistemleri arasında yer alır ve görüntüleri alarak radyo dalgaları ile analog sinyal şeklinde iletir.

 

Kablosuz IP Kamera Sistemi

Yayınlarını Ethernet aracılığıyla yapan sistemlerdir. İnternetin olması halinde her ortamdan ulaşılır.

 

PTZ Kamera Sistemi

Belirli hareket programlarına göre kurulumu gerçekleştirilen ve sürekli etrafında döndürülen kamera sistemleridir.

Tarih 2022-11-07 22:44:45

kamera sistemlerikameragüvenlik sistemleriDome Kamera SistemiKızılötesi Kamera Sistemi bullet kameraKablosuz Analog Kamera Sistemi
Son Eklenenler
Akıllı Güvenlik Sistemleri Maliyetleri
Akıllı Güvenlik Sistemleri Maliyetleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamerası
Güvenlik Kamerası
Bilgi Al