Yangın İhbar Sistemleri

Yangın alarm sistemi duman, ısı, alev , gaz sızıntı dedektörleri ve kır bas ihbar butonları tetiklemesi ile uyarı veren var ise yangın söndürme sistemini de çalıştırabilen sistemlerdir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi her alanı etkiliyor. Artık akıllı ev ya da akıllı ofis dediğimiz sistem, yapılardaki algılama sistemlerine göre çalışıyor. Bu algılamalardan en önemlilerinden biri de yangın algılama sistemleridir.

Zayıf akım sistemlerinin en önemli parçası olan yangın algılama sistemleri özellikle plazalar, hastaneler ve üniversiteler gibi büyük kurumlarda kapalı devre kamera, geçiş kontrol, havalandırma ve asansör sistemleri ile entegrasyonu anahtar teslim şeklinde firmamız tarafından yapılmaktadır. Analog ve konvansiyonel yangın çözümleri dünyanın konusunda lider markaları altında anahtar teslim olarak uygulanmaktadır.

Uzman kadromuzla gerek projelendirme gerekse uygulama konularında çözüm sunulmaktadır.

Güvenlik tedbirleri hayatımızın her alanında uygulamamız gereken durumlar olmaktadır. Bu önlemler farklı şekillerde olmakla birlikte, her birinin temel amacı önleyici olmaktır. Bunlardan biride Yangın Alarm Sistemleri olmaktadır. Teknoloji hızla ilerlemekte ve hayatımızın her alanına girmektedir. Birçok farklı alanda bizlere önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Teknoloji son yıllarda güvenlik önlemleri alanında da çok fazla etkili ürünler sunmuştur. Zor ve ani gelişen durumlara ve kötü niyetli insanlara karşı çok farklı sistemler geliştirilmiş ve bunlar tüketicilerle buluşturulmuştur.

Dünya’da yaşanabilecek felaketler arasında en korkutucu ve en tehlikelisi sanırım yangın durumlarıdır. Bu ani gelişen ve hiç beklenmedik bir zamanda ortaya çıkan yangınlara karşı Yangın Alarm Sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemler teknolojik bir yapıda ve elektronik bir devre üzerine kurulmuştur. Birçok farklı yaşam alanında tercih edilmektedir. Hastaneler, okullar, kamu kurumları, şirketler, fabrikalar, evler ve dev plazalar gibi çeşitli alanlarda çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu sistem bir zayıf akım sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem kapalı devre kamera, geçiş kontrol, asansör sistemleri ve havalandırma sistemlerini birarada entegre ederek kurulmaktadır. Bu şekilde tam güvenlikli ve korumalı bir önleyici tedbir alınmaktadır. Hem analog hem de fonsiyonel olarak yapılabilmektedir. Bu anlamda farklı çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu sistemler çeşitli kalitelerde yapılabilmektedir. Bu durumlarda bütçede çok fazla kısıtlama yapılmaması gerekir. Çok düşük fiyatlara bu sistem kurulabilmektedir. Ancak çok fazla verim alınması zor olmaktadır. Bunun için kaliteli ve garantili sistemler kurdurmak sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Sistemin en önemli faydası uyarıcı olmasıdır. Bunun yanında yangın söndürme cihazlarını devreye sokması artı bir durumdur. Bu nedenle Yangın alarm Sistemleri oldukça faydalı ve yararlı olmaktadır.

ESM Elektronik olarak sizlere teknoloji devlerinin yangın ihbar sistemlerini sunuyoruz. Keşfinden montajına ve devreye alıp teslimine kadar her türlü sorunuzu yanıtlıyor ve hizmet sonrası da alanında uzman personelimizle teknik destek sağlıyoruz.

Ücretsiz keşif kampanyamız için hemen bizi arayabilirsiniz.