Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Güvenlik ve kamera sistemleri insanların yaşadığı alanlarda kendini güvende hissetmesi için güvenlik kameraları her ihtiyaca uygun olarak üretiliyor ve kamera sistemleri devreye alınıyor. İster ev güvenlik kameraları olsun ister iş yeri güvenlik kameraları, tasarımından kullanım kolaylığına kadar onlarca modelle kullanıcılara daha güvenli bir yaşam sürmelerinde yardımcı oluyor.

ESM Elektronik Kamera ve Güvenlik Sistemleri olarak müşterilerimizin güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için profesyonel ekibimizle 7/24 çalışıyoruz. Siz değerli müşterilerimizin ev güvenliği, iş yeri güvenliği, depo güvenliği ya da araçlarında güvenlik kamerası sistemleriyle yerinde projelendirip sizin için en uygun olan güvenlik kamerasının tedarik, montaj ve devreye alma aşamalarını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor ve sizlere en uygun dille sistem hakkında bilgi veriyoruz. Dilerseniz ücretsiz keşif olanaklarından yararlandırıp projenizi sizinle birlikte hayata geçiriyoruz.

Bulwark güvenlik kameraları, VGuard güvenlik kameraları gibi güvenlik kamerası sektörünün önde gelen markalarıyla olan iş ortaklığımız sayesinde sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Dome Güvenlik ve Kamera sistemleri, IR güvenlik kameraları, IP kameralar, gece görüş özelliğine sahip optik kameralar, araç içi Güvenlik ve Kamera sistemleri ve kamera kayıt cihazlarıyla siz değerli müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyoruz.
Unutmayın, güvenliğiniz ihmale gelmez.

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Günümüzde kamera sistemlerinin kurulum amacındaki en temel özellik güvenlik ihtiyacıdır. Güvende olma, kontrol altında tutma, sahip olduğunu koruma, takip etme, fikir edinme, bilgi edinme gibi birçok durumu karşılaması için güvenlik kamera sistemi tercih edilir.

Henüz tanıştığınız bir bebek bakıcısına bebeğinizi emanet etmekte güçlük çekebilirsiniz. Bu durumu çözmenize yardımcı olacak ürün evin içine yerleştirilecek bir güvenlik takip kamerasıdır. Ya da bahçenizde oynayan çocuklarınızı, kahveniz eşliğinde kontrol edebilmeniz bu yöntemle olasıdır. Ayrıca evinizin, iş yerinizin, sahip olduğunuz deponun korumasını bu sayede kontrol altında tutabilirsiniz. Aynı zamanda bilimsel araştırmalar yaparken uzaktan izleme yöntemini kameralar sayesinde kullanabilirsiniz.

Sistemin kurulumunu yapmak, sahip olduğunuz kameranın özelliklerine sayısına ve kullanılacak yere göre değişiklik gösterebilir. Kurulumu kendiniz yapabileceğiniz gibi, montaj ekibinin deneyimlerinden de faydalanabilirsiniz. Seçimlerinizi, kameranıza göre belirlemeniz gerekir.

Güvenlik konusundaki eksiklerini tamamlamak istediğinizde seçeneklerden en kullanışlısı kameralardır. Peki, güvenlik kamera sistemi edinmek için neler yapmanız gerekir?

Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Nerede kullanacağınızı, ne için kullanacağınızı ve beklentinizi düşünmelisiniz.
Eğer kararınızı ve kriterlerinizi belirlediyseniz ufak bir piyasa araştırması yapabilirsiniz. Fiyat ve kullanışlılığı gibi konularda fikir sahibi olabilirsiniz.
Araştırmalarınızı da göz önünde bulundurarak teknik servis ekibi sağlayan firmaları tercih ederek kameralarınızı temin edebilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemi, içinizi rahatlatacak ve daha güvende hissetmenizi sağlayacak kullanımı kolay bir sistemdir.

KAMERA SİSTEMLERİ

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de son zamanlar güvenlik en temel sorunlar arasında yer almaktadır. Bu çerçevede yüksek donanımlı ve maksimum koruma kapasitesine sahip Kamera Sistemleri üretmekte ve ilgili alanlara kuran çok sayıda firma vardır. Bu firmalar güvenlik sektöründe faaliyet gösteren ve oldukça yüksek kalitede ürünler sunan bir firmadır. Sektörde güvenilir ve dinamik bir firmalar bulunmaktadır. Her yeri güvenlik sistemleri ile korumayı başarırlar. Satış, proje yönetimi, pazarlama, teknik, insan kaynakları, mali işler ve iş geliştirme bölümleriyle kurumsal ve dev bir firmalar faaliyet göstermektedir. Bu çerçevede geniş bir hizmet ağına sahiptirler.

Firmalar çok farklı güvenlik Kamera Sistemleri teknolojisi sunabilmektedirler. Cctv dediğimiz sistem sayesinde neyin, ne zaman ve kim tarafından izlenebileceğinin ayarlanması yapılabilmektedir. Bu sistem her alanda kullanılabilmekte ve tercih edilmektedir. banka, mağaza, fabrika, hastane ve diğer binalarda daha çok tercih edilmektedir. Ancak son dönemlerde bu sistem hemen hemen her yerde tercih edilmeye başlanmıştır. Yollarda, çalışma ortamlarında, ulaşım araçlarında, şehir merkezlerinde, ana halterlerde, okullarda, evlerde ve aklınıza gelebilecek her yerde bu sistem çok faydalı olmaktadır. Sistemin temel öğesi kameralardır. Ayrıca gece görüşlü kameralarda sistemde çok fazla gelişmiş bir şekilde sunulmaktadır. Bu sistemde Ahd kamera sistemleri dedğimiz yüksek çözünürlükteki kameralar, Dvr kayıt cihazları ve Nvr kayıt cihazları olarak farklı bir şekilde sunulmaktadır.

KAMERA SİSTEMLERİ

Sonuç olarak bu firmalar sizlerin ihtiyacı olan tüm güvenlik açıklarını profesyonel bir şekilde kapatmaktadırlar. Bu anlamda yüksek donanımlı ve güvenilir Kamera Sistemleri kurarak sizlere daha güvenli yaşam alanları oluşturmaktadırlar. Tüm detaylı bigiler için bu firmaları her zaman arayabilirsiniz. Telefon numaralarımız sizin için her zaman açıktır. Ayrıca web sitelerinde de tüm sistemler hakkında ayrıntılı bilgiler mevcuttur.

GÜVENLİK KAMERASI

KAMERA SİSTEMLERİ FİYATLARI

Güvenlik kameralarının nasıl çalıştığını ve güvenlik kameralarının taşıdığı özellikleri kesinlikle öğrenmek faydalı olacaktır. Sizler de işyerinizden ya da evinizden uzaktayken, geride bıraktığınız eşyalarınızın ve sevdiklerinizin güvende olup olmadığını takip etmenin bir yöntemi güvenlik kameralarından ibarettir. Bu konuda bir gerginlik yaşıyorsanız eğer bu kameralar sizi bir nebze olsun sakinleştirebiliyor. Pek çok ayrı nedenle tercih edilen güvenlik kameraları, siz uzak bir noktadayken dilediğiniz bir ortamı gözetlemenize ve kaydetmenize imkan sağlamaktadır. Kamera sistemleri fiyatlarını araştırıp öğrenerek sizler de kendi ortamlarınızı güvenilir hale getirebilirsiniz. Çok seçenekli olarak sunulan güvenlik kameraları da mevcut haldedir. Bazı seçenekler kapalı alanlarda yer alırken, bazıları da dışarıda açık ortamlarda yer almakta ve son derece ufak yapıda da olabiliyorlar.

Ayrıca güvenlik kameralarının gözükmesi muhtemel suçları daha yapılmadan engellemeye yararken, gizli kamera modelleri herhangi bir suç olayını görüntüleyip kanıt sağlayabilirler. Herhangi bir güvenlik kamerası sistemi satın almadan önce, bu işlemi hangi amaçla ve hangi alanda kullanım sağlayacağınızı da belirlemeniz gerekir. Yani kamera sistemleri kurulumunu araştırmadan önce kesinlikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Kamera sayısı genelde hangi alanlarda kullanılacağına göre değişmektedir. Örnek olarak, bir odanın görüntülenmesini istiyorsanız eğer 1 tane kamera yeterli olacaktır. Ancak çok daha büyük ve geniş bir alan için daha fazla sayıda kamera içeren bir kamera sistemi tercih etmeniz gerecektir.

Bu bilgilerin yanı sıra güvenlik kamerası ister kablosuz olsun ister kablolu olsun, nasıl bir kurulum sağlanacağı ve bu kameraların hangi ortamlara yerleştirileceği ne kadar fark edilebilen durumda olacağıyla ilişkilidir. Kablolu kamera sistemlerinin çok daha hünerli olduğu söylenebilir. Görüntü kalitesi, kablosuz kamera sistemine kıyasla çok daha üst düzeyde yer almaktadır. Kablosuz kamera sistemleri fiyatları hakkında da çeşitli rakamlar belirtilebilir. Kablosuz kameraların daha esnek bir kullanıma sahip olduğunu söylemek mümkündür. Kablosuz telefon ve kablosuz internetlerde de olduğu gibi diğer cihazların kablosuz kameraların sinyallerini böldüğünü düşünebilirsiniz. Kablosuz güvenlik kamerası satın almayı düşünüyorsanız eğer, video görünümünüzün diğer cihazlar nedeniyle bölüneceğini kesinlikle unutmamanız gerekir.

 

KAMERA SİSTEMLERİ KURULUMU

Güvenlik kameralarının sistem kurulumu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Kamera sistemleri kurulumlarında dikkat edilmesi gereken belirli önemli konular bulunmaktadır. İlk olarak sistemlerde kullanılan güvenlik kamerası seçeneği ve özelliği mevcuttur. Farklı seçeneklere ve özelliklere sahip olan kamera çeşitlerinden en uygun niteliklerde olan seçeneğin tercih edilmesi gerekir. Kamera sistemleri kurulumunun yapılacağı alanın dışında da IP65 standartlarına sahip olan su geçirmeyen bir dış mekan kamerası ya da kasada yer alan para alışverişlerini görmek istiyorsanız, uzaklık ve yakınlık ayarı yapabileceğiniz ‘varifocal lens’ ile beraber bir box kamera kullanılması gerekir. Kameraların takıldığı alanlarda belli olmasını yani göze batmasını istemiyorsanız eğer PIR dedektör görünümüne sahip gizli kameraları kullanabilirsiniz.

Kameraların yerleştirileceği alanların kesinlikle görmek istenen yerlere göre belirlenmesi gerekir. Kameraların konumu belirlenirken mümkün olduğu kadarıyla güneş ışığının kamera arkasına bırakılacak şekilde olması gerekecektir. DVR kayıt cihazlarını koyacağınız merkezin konumunu da belirlemelisiniz. Konum seçilirken izleme yapılacak olan ekrana da yakın olması ve kablo çekim projesine ters olmaması önemli bir detaydır. Kamera sistemleri fiyatlarının yanı sıra kurulum işlemleri arasında DVR kayıt cihazlarından kameralarınıza CCTV kablolarının çekilmesi gerekir. İki ayrı türde CCTV kablosu bulunmaktadır. 2+1 CCTV kablo ve 4+1 CCTV kablo olarak ayrılmaktadır. 2+1 kablo içinde 1 tane görüntü, 2 tane besleme için 0.25 ya da 0.50 kesitlerinde kablolar yer almaktadır. Kablo kesitleri 0.50 olursa eğer çok daha uzun mesafelerde görüntü alınması mümkün olabilir. 250 m kadarıyla CCTV kablo ile görüntü alınması sağlanabilir.

4+1 CCTV kablonun detayları ise şu şekildedir; içinde 1 tane görüntü ve 2 tane besleme için 0.50 kesitli, 2 tane ses sinyalleri iletimleri için 0.25 kesitlerinde kablo yer almaktadır. DVR kayıt cihazlarından bütün kameralara ayrı olacak şekilde kablo çekilmektedir. Kablosuz kamera sistemlerinin kurulum işlemlerinde kablo çekme aşaması bittikten sonra kameraların montaj işleminin de yapılması gerekir. Kameralar dikkatli bir şekilde monte edilirken kameraların uygulanacağı alan metal bir yapıysa eğer, kameranın altına bir yalıtkan koyulup şase yapması önlenebilir. Metal yüzeye uygulanan kameraların görüntüleri dahilinde şaseden kaynaklı olan bir dalgalanma görülebilir.