Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu bariyer sistemleri, gündelik hayatta güvenlik konusunda yaşanan eksiklikler sebebiyle neredeyse zorunlu ve kullanımı gerekli bir hal almıştır. Güvenlik kısmının önem taşıdığı alanlarda alınabilecek önlemler olarak kollu bariyer sistemleri buna en iyi örnek olan sistemlerinden biri olmuştur. Özellikle araç giriş-çıkışların büyük önem taşıdığı alanlarda kontrol noktaları oluşturmak adına bariyer sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Tarafımızca oluşturulan kollu bariyer sistemleri de müşterilerimizin güvenlik konusunda yaşadığı problemleri en rahat şekilde atlatmasını sağlayacaktır.

Bariyer sistemleri, kapan bariyer, kollu bariyer, mantar bariyer, hidrolik bariyer ve zincir bariyer gibi alanlarda çeşitlilik göstermektedir. Bu kategorilerden ülkemizde güvenlik açısından kollu bariyer sistemleri kullanımı en fazla olan sistemdir. Genel olarak ise kollu bariyer sistemleri site, bina gibi noktaların giriş çıkışlarında, otopark giriş çıkışlarında araç giriş-çıkışlarını kontrol altına alabilmek adına kullanılmaktadır.

KOLLU BARİYER SİSTEMİ NEDİR?

Kollu bariyer sistemi yapısal olarak yazılım alanındaki komutlar sayesinde çalışma işleyişi göstermektedir. Bunu daha çok detaylandırmak gerekirse elektrik motoruna bağlanmış bir kol sistemi yazılımının bariyer sistemi içinde yer almakta olan mikroçipe gönderimi sağlayan komutlar ile çalışan sistem olarak adlandırılmaktadır. Yüksek teknoloji sayesinde kollu bariyer sistemi kullanımı fazla kolaydır. Bu sistem uzaktan kumanda, bir buton yardımı ile veya kart okuyucu gibi birçok access geçiş ile kontrolü sağlanmaktadır. Kollu bariyer sistemleri alüminyum, tahta veya plastik maddelerden oluşumu sağlanmaktadır.

KOLLU BARİYER KULLANIM YERLERİ?

  • Açık ve kapalı otoparkların olduğu araç giriş-çıkış noktalarında
  • Fabrika, Holding, AVM, Kamu kuruluşları vb alanların giriş çıkış noktalarında
  • Güvenirlik açısından yaşam alanlarında, apartman ve site giriş çıkışlarında
  • Yoğunluğun oluştuğu araç giriş çıkışlarının kontrolünü sağlanmasında

KOLLU BARİYER SİSTEMLERİ YAŞANAN ARIZA DURUMLARI?

Kollu bariyer sistemlerinde herhangi bir oluşan komut, mikroçip alanında vb. arıza durumunda manuel olarak kullanımı sağlanabilir. Manuel olarak kullanımın sağlanması arıza giderilene kadar ki zamanda herhangi bir aksaklık yaşanmasının önüne geçmiş olur. Bu kolay ve basit kullanımı tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.