Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemleri, güvenlikten daha fazlasıdır. Bu sistemler görüntüyü bir veri tabanına karşı kontrol edilebilen bilgisayar verilerine dönüştürür.  Plaka Tanıma Sistemleri güvenliği artırmak, suçla mücadele etmek, geçiş ücreti tahsilatını uygulamak, plakaları bir listeyle karşılaştırmak, park geliri yönetimi sağlamak, erişim kontrolü sağlamak ve daha fazlası için kullanılır. Plaka Tanıma Sistemleri eksiksiz bir gözetim ve güvenlik sistemi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Otomatik plaka tanıma sistemi sadece park etmeye odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir erişimden geçen tüm araçları kontrol etmesi, izlemesi ve kaydını tutması gereken tüm tesislerde kullanılabilir. Örnekler, şirketin garajı, alışveriş merkezleri, gişeler, hastaneler vb. Herhangi bir Plaka Tanıma sisteminin temel bağımlılığı, algoritmalarının etkinliğidir. Algoritmalar oldukça titizdir ve bu tür karmaşıklıkları telafi etmek için genellikle yüz binlerce satırlık yazılım kodu gerektirir.

PLAKA TANIMA SİSTEMİNİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

Doğrudan güneş ışığında bile yüksek kontrastlı görüntülerle sürekli gündüz / gece çalışması mevcuttur. Toplu taşıma şeridi denetimi, park yeri ve kapı kontrolü için eksiksiz sistem çözümleri sunar. Plaka tanıma sistemi, bir tür akıllı ulaşım sistemidir. Karayolu elektronik geçiş ücreti toplama, trafik izleme sistemi ve benzeri alanlara potansiyel uygulamaları nedeniyle önemli ölçüdedir. Plaka tanıma sisteminde bakış açısından, görüntü kalitesi her zaman kilit faktördür. Hızlı hareket eden araçların yakalanması, tanıma doğruluğunu önemli ölçüde azaltabilen hareket bulanıklığını önlemek için özel bir teknik gerektirir.

Plaka Tanıma Sistemi, plakaların gerçek zamanlı olarak veya kaydedilen görüntülerden yüksek performanslı otomatik olarak algılanmasını ve tanınmasını sağlar. Binaların girişlerini korumak zor bir iştir, ancak Plaka tanıma sistemlerinin gelişmiş teknolojisi ve esnek tasarımı sayesinde, binanıza tüm girişleri güvence altına almanıza yardımcı olabiliriz. Otomatik Plaka Tanıma veya sıklıkla “plaka tanıma” olarak adlandırılan özel bir optik karakter tanıma biçimidir. Plaka okuma sisteminde aydınlatma da önemlidir. İster ışıkları monte edin ister kameranın yerleşik kullanın, geceleri ek aydınlatmaya ihtiyacınız olacaktır. Karşıdan gelen trafiğin hızı, kameranın araç plakasına odaklanmak için yeterli zamanı olacak kadar düşük olmalıdır.