ESM Teknoloji Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda uzman kadrosu ile kişiye,konuma,kuruma, uygun çözümler sunar.Kamera Sistemleri,Yangın İhbar ve Alarm Sistemi,Personel takip Sistemi,Geçiş Kontrol Sistemleri Otopark Sistemleri gibi ihtiyaçlarınıza uygun ,kaliteli ürünler ile birinci sınıf işçilik ile uygulama yapmaktadır. 2 Yıl ücretsiz servis ve ürün değişim garantisi ile diğer firmalardan benzersiz satış sonrası hizmeti sağlamaktadır.

Alarm sistemi işyeri ve ev güvenliği alanında kullanılan bir üründür.sistem bileşenleri Alarm Paneli, akü, keypad, pır dedektör, manyetik kontak,ve ışın tipi beam dedektör ile dışarıdan gelen sabotajlarda ışıklı ve sesli uyarı ile sirenleri çaldırır aynı zamanda kullanıcıya telefon yada sms yolu ile bilgi vermektedir.

Alarm sistemi panel üzerinde dahili bulunan arama modülü ile arama yapabilmektedir.İstendiğinde alarm sistemi belirlediğiniz 5 kişiye sabozaj yada hırsızlık girişimi olduğunda sırası ile ilgili numaraları arayabilmektedir.Fakat Alarm Takip Sistemi üyeliği olması durumunda sisteminiz takip edilir belirttiğiniz saatlerde alarm kurulmamış işe sizi arayıp Alarm sisteminizi kurmanız konusunda ,gece iş yerinizin  çalışmadığı saatlerde alarm sistemi şifre ile açılsa bile açan sizmisiniz diye teyid edilir.Belirtilen işlemler gibi avantajları vardır.

Esm Elektronik Alarm Takip Ve izleme merkezine mevcut alarm sisteminizi dahil edebilirsiniz.Alarm izleme merkezi Türkiye de kullanımda olan  Dsc, Paradox, Bosch, Wisetech, Reksos, Teletek  gibi bir çok marka ile uyumlu çalışmaktadır.

Alarm sistemi kurulumu için en önemli neden hırsızlık için caydırıcı olmasıdır, aynı zamanda siren sesi ve anında tarafınıza bilgi vermesi ile de hırsızlık gerçekleşmeden yada en az hasar ile sonuçlanmasıdır.

Kamera sistemi ya da Alarm sistemi montajı evinizde süpürge ile çalışılıp toz dahi bırakılmadan bina ya da evinize zarar vermeden tamamlanır.

Hiçbir bölgede açıkta kablo kalmayacak şekilde beyaz kablo kanalı kullanılarak montaj tamamlanır,çöpler toplanır ve tarafınıza teslim edilir.

Esm elektronik de aylık kiralama bedeli ,taahhüt yoktur.Sistem bir defa satın alınır ömür boyu sizin olur.Garanti süresince ücretsiz teknik servis hizmeti verilir.

Alarm Sistemi ev içi ve ev dışı kurulum yapılabilir.Ev içi kurulumda cam pencere manyetik kontak ve hareket olmayan bölümler kurulur. Ev dışı mod da ise tüm sistem kurulur.kurulum işlemi tek tuş ile tamamlanmaktadır.

Personel takip sistemi ya da devam kontrol sistemi ile personelinizin işe giriş, çıkış saatlarini kontrol edebilir maaş ve mesai hesaplamalarını yapabilirsiniz.

Parmak izi okuyucu,kart okuyucu,şifre okuyucu,yüz tanıma ve göz iris tanıma ile giriş çıkışları sağlayabilir ve kayıt altına alabilirsiniz.

20 kg altındaki hayvanları algılamayan dedektörler mevcuttur. Alarm Sistemi kurulumu yapılabilir.Aynı zamanda kamera sistemi ile de cep telefonu yada bilgisayardan eviniz ve iş yeriniz dışında da evcil hayvanlarınızı canlı izleme olanağınız vardır.

Alarm sistemi panik butonu ile anında alarm izleme merkezine bilgi verebilir ilgili sıkıntılı durumdan kolluk kuvvetlerinin yönlendirilmesi ile kurtulabilirsiniz.

Taşınma durumunda sisteminizi yeni iş yeri ya da evinize kurulumunu servis bedeli karşılığında yaptırabilirsiniz.

Alarm sistemi siz ve belirlediğiniz 5 telefon numarasını aramaktadır.

Evi içi kurulum modunda eviniz de bulunduğunuzda da alarm sistemini kurabilirsiniz.

Şifrenizi unutmayacağınız kolay hatırlayabileceğiniz fakat başkalarının tahmin edemeyeceği kombinasyonları seçmeniz gerekmektedir.

Unutmanız durumunda teknik servis yönlendirmesi yapılır.

Alarm sisteminde elektrik kesintisi,sigortanın kapanması,kabloların kesilmesi gibi durumlarda ana panel ve siren üzerinde birer tane akü bulunmaktadır. Sisteminiz çalışmaya devam eder.

Şifrenizi farklı kişiler ile paylaşmaz ve göstermezseniz alarm sisteminiz iptal edilemez.

Sistemin içinde bulunan aküler sayesinde alarm sistemi çalışmaya devam eder.

Alarm sisteminizi şifre ile keypad üzerinde, uzaktan kumanda ile yada telefon ile devreye alabilirsiniz.

Alarm izleme merkezi yada alarm paneli önce sizi arar alarm izleme merkezi  bilgi alır onayınız doğrultusunda polis yönlendirilir.

Alarm sisteminde kablosuz ekipmanlar ile kurulum yapılmaktadır.

Taşınma süresincen 2 gün önce bilgi vermeniz durumunda yangın ihbar sistemi kamera sistemi ya da alarm sistemi ürünleriniz yeni yerinize taşınır.

İlgili kişiler için farklı şifre oluşturmak daha uygundur.

Hayvan algılamayan dedektörler manyetik kontaklar ile kurulum yapılması uygundur.

Bu durumlarda alarm sistemini kapatmadan önce panik butonu ile alarm vermeniz alarm izleme merkezine sinyal gitmesini sağlayacak ve direk polis yönlendirilecektir.

Siren kablosunun kesilmesi durumunda sistem çalışmaya devam edecek ve bunu sabotaj olarak algılayıp sizi arayacak ve siren ışıklı ve sesli olarak uyarı verecektir.

Kamera sistemini kapalı devre olarak monitör ve tv den aynı lokasyonda izleyebilirsiniz. Ama dışarıdan da izleme yapmak isteniyorsa internet olmalıdır. Sabit internet yada 3G-4G modemler ile de izleme yapılabilir.

Alarm sistemi ve kamera sistemi arama yapılması yada izlenmesi için telefon hattı yada internete ihtiyaç duyar. Sabit internetiniz yada telefonunuz yok ise 3G 4G modem  yada mobil data hattı ile iletişim kurması sağlanır.

Harekete duyarlı kayıt konumunda kullanılan HDD ile daha uzun süre kayıt yapılabilmektedir.

Fakat harekete duyarlı alarm vermesi istenirse dış ortamda bitki ve ağaçların rüzgardan etkilenmesi, sokak hayvanları ve kuşların hareketleri algılandığından dolayı çok verimli değildir. İç ortamda kullanılabilir.

Güvenlik kamerası ve kamera sistemi cep telefonu bilgisayar gibi cihazlar ile her yerden izlenebilmektedir.

Kullandığımız yeni nesil kayıt cihazları ile sabit IP gerekmeden izleme yapabilirsiniz.

Güvenlik kamerası ve kamera sistemi cep telefonu bilgisayar gibi cihazlar ile her yerden izlenebilmektedir.

Kullandığımız yeni nesil kayıt cihazları ile sabit IP gerekmeden izleme yapabilirsiniz.

ESM Elektronik  de Aylık ödeme, Taahhüt, kira gibi ücretler yoktur. Bir defa ürünü satın alırsınız sizin olur.

Kurduğumuz sistemlerde sizlerin talebi doğrultusunda, hırsızlık, su kaçağı, gaz kaçağı, sabotaj,duman,ısı algılama, acil sağlık, panik durumu, güvenlik kamerası, uzaktan izleme, yangın durumu, yangın anında asansör, giriş çıkış durumları gibi senaryolar kapsamlı olarak yapılmaktadır.

Yangın ihbar sistemi, Yangın alarm sistemi, hırsız alarm sistemi gibi uygulamalar sigortadan daha öncelikli olan koruyuculardır. Aynı zamanda da bu sistemler var ise sigorta şirketleri sigorta poliçesinde büyük indirimler yapmaktadır.

Kamera sistemi güvenlik kamerası, hayatımızın her noktasında kişilere katkı sağlamaktadır.

Hırsızlıktan korunma, personelin kamera ile izlendiğini bilmesi ile performans artışı, dadı ve bebek takibi, çevre güvenliği, video analiz ile mağazalarda alan ve yoğunluk kontrolü, yüz tanıma, alan ihlali, plaka tanıma sistemi ile otopark giriş çıkışı yapılabilmektedir.

Kurulumu yapacak firma konusunda uzman, kaliteli ürün kullanıyor, işçilik ve uygulamayı sorunsuz tamamlıyor olmalıdır.

Garanti şartlarını yerine getirmeli ve sorunsuz teknik hizmet vermelidir.

Güvenlik sistemleri yangın ihbar sistemi, alarm sistemi, kamera sistemi, otomatik geçiş sistemi, personel takip sistemi, bariyer sistemleri ile birlikte elektronik güvenlik sistemleridir.

Bu sistemlerin belirli periyotlar halinde bakım ve kontrolleri yapılmalıdır.

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur.Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır.kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir. Manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir.

Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir.

Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.

Ahd kamera sistemi analog kablo üzerinde HD görüntü transferi yapan sistemlerdir.

Bu sistemin AHD kayıt cihazları AHD kamera,HDTVI kamera,HD CVI kamera,İP kamera, Analog kamera desteklemektedir.

Full HD 1080 P kayıt yapabilmektedir.

Güvenlik sistemi elektronik sistemler ile ev, iş yeri, binaların, sitelerin, fabrika ve hastanelerin hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi konularda güvenliğini sağlamaktadır.

Kamera sistemlerinde IP kamera ve AHD kamera olarak iki sistem bulunmaktadır. Ip kamera sistemi network (cat5-cat6) ile çalışmakta AHD kamera ise coax kablo ile çalışmaktadır. Ip kamera sistemi 100 MT mesafeye kadar veri iletiebilirken AHD kamerada 500 MT mesafeye veri iletilebilmekte ve görüntü alınabilmektedir.

Daha uzun mesafeli kablolama gerektiren durumlarda ise fiber optik kablo ile kablolama yapılmaktadır. Fiber montik kablo Media converter yada Video converter ile çevrim yapılıp kullanılır.

Bariyer enerjisi kesilmiş, ana kart arızalanmış yada sistemin bileşenlerinden biri arıza yapmış olabilir. Servis yönlendirmesi gerekmektedir.

Bariyer yayı özelliğini kaybetmiş ya da uygun olmayan bariyer kolu kullanılmış olabilir.

Bariyerin kol mekanizması ya da yayı kırılmış olabilir.

Bariyerin hareket algılaması yapan sensörü lazer karşılamıyor yada bozulmuş olabilir.

Ücretsiz keşif formu doldurup servis talebinde bulunabilirsiniz.

Mantar bariyerin elektrik alt yapısında sorun olabilir, yağ kaçağı olabilir, piston arızası olabilir.

Pistonlarından yağ kaçağı olabilir.

Elektronik kart arızası ya da kablolama sorunu olabilir.

Tetik komutu ulaşmayabilir.

Ücretsiz talep formunu doldurup ya da telefon ile servis talep edebilirsiniz.

Akıllı ev teknolojilerinde diyafon sistemi, alarm sistemi, kamera sistemi, evde bulunan elektrik ve elektronik eşyalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu sistemlerde talebe bağlı olarak her bütçeye uygun çözümler sunulmaktadır.

Akıllı ev sistemi eve gelmeden önce telefon ile kombinizi yada klimanızı çalıştırabilir alarm ve kamera sisteminizi kontrol edebilir ışıkları yada perdelerinizi açıp kapayabilirsiniz.

Daha fazlası sizin hayal gücünüzle sınırlıdır.

Sistemin bilgisayara ihtiyacı yoktur akıllı ev teknolojisi kendi sisteminde bu bileşenleri barındırmaktadır.

Alarm sistemi gibi ekipmanlar kendi aküsü ile çalışmaya devam etmektedir. Diğer ekipmanlar elektrik enerjisine ihtiyaç duyar.

Ev ya da işyeri için belirlenmiş bir alan yok ise istenilen her noktaya montajı yapılabilir.

Kişisel talebiniz doğrultusunda karar verilir. 

Kablolama gerekmektedir. Uygun ise eve taşınmadan önce yapılmalıdır. Evde halen oturuluyor ise göze aykırı gelmeyecek bölgelerden beyaz kablo kanalı ile montaj yapılabilir.

Sistemin kurulumunda aylık ücret kira yada bunun gibi bedeller yoktur. Satın alma sonrası hiçbir ücret ödenmez.

Seyahatte bulunduğunuz dönemde cep telefonunuzdan kameranızı izleyebilir, alarm sistemini kurabilir, kombi klima gibi sistemleri çalıştırabilir perde ve ışıkları açıp kapatabilirsiniz.

Esm Elektronik Türkiye'nin her bölge ve şehirlerine bayilik vermektedir. Bayilik başvurusu yapabilir güçlü firmamızın kaliteli ürün ve teknik destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesine ürün temini, kurulum ve montaj hizmeti sunmaktayız.

İstanbul ve çevre illerinde olduğu gibi tüm Türkiye’de 24 saat için teknik servis hizmeti sunuyoruz.

Kamera sistemi arızaları görüntülerde şerit geçmesi genelde kameranın metal bir yüzeye montajının yapılması ile topraklama sorunundan kaynaklanır.

Güvenlik kamerası parazitlenme sorunu genelde BNC soketlerin su nem alması ya da doğru yapılmamış olmasından kaynaklanır.

Kamera sistemlerin görüntülerinin aşırı parlak olmasının sebebi kameranın ışığa doğru yönlendirilmiş olmasından kaynaklanabilir. Aynı zamanda DVR cihazından ışık ayarları yanlış olabilir.

Kamera görüntüsü yok ise BNC soketler enerji kabloları kontrol edilir. Kamera arızalı olabilir. Adaptör kontrol edilir.

Güvenlik kamerası hard diskler kontrol edilir.

Güvenlik kamerası sisteminde kayıt cihazının VGA ve HDMI çıkışları ile iki monitör bağlayabilirsiniz.

Speed dome kamera sistemlerine bağlanırken ID adresleri verilmelidir. Bu adresler  sayesinde çok fazla speed dome kamera kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik kameraları ayrı ayrı ID adresi verildikten sonra DVR yada NVR kayıt cihazlarının ayarlarından bu adresler girilip çalıştırılabilir.

Dome kamera ya da bullet kamera ışığı arkasına alacak şekilde montajı yapılmalıdır.

Bullet ır kamera görüntüleme yapacağı alana göre doğru lens seçimi ve doğru led  seçimi yapılıp konumlandırılmalıdır.

Speed dome kamera takılacak yer önü ve görüntüleme alanı geniş ve açık olmalıdır.

Kullanıcı talebi doğrultusunda görüntülemek istediği alanlar belirlenir.

Doğru kesitte kablo ile 500 mt mesafede coax kablo ile çalışır daha uzun mesafede fiber optik kablo çekilir.

Kamera kablosu bakır iletken olmalıdır. Uzun mesafe de kesit kalınlaşmalı veri transferi ve enerji transferinde sorun yaşanmaz.

Kamera adaptörü ne kadar yakında ise o kadar fayda sağlar. Güvenlik kamerasına enerji daha iyi ulaşır.

Kamera seçimi öncelikle görüntüleyeceği alan,gece görüş özellikleri,chip ve lens özellikleri ile belirlenmelidir.

Uygulama yapan firma uzman kadrosu var ise kamera sistemleri ile ilgili tecrübeli ise doğru kamera önerilerinde bulunacaktır.

Kamera güç adaptörü kamera sayısı kablo kesiti ve mesafeye göre hesaplanmalı en uygun kamera güvenlik sistemi adaptörü tercih edilmelidir.

Kamera güvenlik güç ünitesi adaptörü düşük seçilirse kameralara yeterince enerji ulaşmadığı için çalışmaz ya da verimli çalışmaz gece görüş ledleri açıldığında sistemde sorunlar oluşur ve görüntü kaybı yaşanır. Yüksek seçilmesi durumunda ise sistemdeki kameralara çok fazla enerji gideceği için ısınma ve bozulma durumu gerçekleşir.

24 volt güvenlik kamerası fazla voltaj vereceğinden dolayı kameralar yanar ve garanti şartları dışında kalır.

Ip kamera Modeme bağlanıp görüntü alınabilir Ahd kamerada mutlaka kayıt cihazı gerekmektedir. Ya da tv ye bağlantı yapılıp görüntü alınabilir.

Güvenlik kamerası izlemek için modeme port açmak yeni cihazlarda gerekli olmasa da eski cihazlarda gerekiyor. Bunun için dvr yada nvr cihazının portlarını modemden port yönlendirme menüsünden açmak gerekir.

Ip kamera modeme bağlandığında veri transferi zor olacağı için çok fazla kamera bağlanırsa çalışmaz. IP kamera bağlantısı ve swich bağlantıları RJ45 jaklar ile bağlanır.

Ahd kamera internetten cepten play store ve aplle store den ücretsiz indirilen yazılımlar ile izlenmektedir. Ayrıca bilgisayardan da izleme yapılabilir.

Kamera bağlantı soketleri BNC ve power jack olarak adlandırılmıştır.

Kamera görüntülenmesi gereken alana göre açı yön ve lens seçimi yapılır.

Kamera sistemi yön ayarı gece yapılması daha uygun olur. Çünki gündüz baktığı her alanı görebilirken gece ledlerin yansıması yakın objelere çarpıp geri dönebilir, aydınlatması az yada fazla gelebilir, yansıma yapacağı alan önemlidir.

Gece görüşlü kamera bazen gece modunda kalabilmektedir. Gece modunda kalan kamera yeterince ışık almıyor yada mekanik ır cut filtre takılmış yada bozulmuş olabilir.

Güvenlik kamera sistemlerinde bazen kameraların gündğz renkli moda kaldığı görülüyor. Bunun sebeplerinin başında kameranın ışık alıyor olmasıdır. Diğer bir neden ise ledler arızalanmış olabilir.

Kızıl ötesi kameralar yani gece görüşlü day nigt kameraların ledleri kızılötesi ışınları gönderir yansıması geri gelir ve görüntü alır.

Elektrik kesintilerinde sistem bozulmaz fakat elektrik geldiği anda yüksek voltaj yada dalgalı voltaj ile karşılaşırsa bozulabilir. Ups kullanmak elektrik kesintisinde de sistemin çalışmasını sağlar hemde aynı zamanda yüksek voltaj gibi durumlarda da sistemin korunmasına yardımcı olur.

Dvr kayıt cihazı ve nvr kayıt cihazında alarm bağlantı girişleri vardır ordan kameranın alarm girişleri başnanır sistemden yapılandırması yapıldıktan sonra kullanılabilir.

Ahd kamera analog kameralardan daha yüksek çözünürlükte olduğu için daha yüksek hdd kullanılması gerekir. Müşteri talebi doğrultusunda istenilen sürede kayıt yapması için harddisk kapasitesi çoğaltılır.

Ahd kamera yada ip kamera güvenlik kamerası kayıt cihazlarında hdd seçimi ne kdar süre ile kayıt yapacağı ve hangi çözünürlükte kayıt yapacağı ile alakalıdır.

Ip kamera sisteminde cat 5 cat6 cat7 kablo ile birlikte single mod fiber optik kablo da kullanılır.

Ip kamerada kullanılan cat 6 kablarında belirli sıralama vardır uygun sıralama yapılmazsa sistem çalışmaz.

Ip kamerada cat 6 kablo kullanılıyorsa max 100 mt mesafe olabilir daha uzun mesafelerde swich yada fiber optik kablo kullanılır.

Ip kamera ya da ahd kamera sistemi olsun kamera seçimini uzman ekipler doğru modeller tercih etmelidir.

Ip kamera sisteminde fiber bağlantılar SFP yada GBİC modeller ile gigabite poe swichlere bağlanır.