Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemleri evinizde elektrik yada data alt yapısı ile çalışan tüm sistemleri kontrol edebileceğiniz bir sistemdir.

Alarm sistemi, kamera sistemi, görüntüleme test etme açma kapama yapabileceğiniz gibi, evinizde ya da işerinizde bulunan klima, kombi, aydınlatma gibi ekipmanları da açma kapama programlama yapabilmektedir.

Akıllı ev sistemi günümüzde oldukça popüler bir uygulama olup yeni binalarda daha inşaat aşamasında planlanmakta ve kurulmaktadır.

 

Akıllı Güvenlik Sistemleri

Günden güne gelişen teknoloji  sayesinde dünya otomasyon alanında üst düzey sistemlere ev sahipliği yapmaktadır. Güvenlik alanında modem bir çağın eşiği olarak adlandırılabilecek bu sistemler koordineli bir güvenlik anlayışına sahiptir. Alarm sistemlerinden kamera sistemlerini kamera sistemlerinde yangın ihbar sistemlerine kapı otomatiklerinden doğalgaz kaçağı uyarma sistemlerine su baskını önleme sistemlerinden kapı ve pencere sensörlerine kadar onlar da hizmetin birbiri ile koordineli bir şekilde çalışmasını esas alır.

Teknolojinin kazandığı ivme her alanda olduğu gibi güvenlik hizmetleri uygulama alanına da yeni ufuklar açılmasını sağlamıştır. Özellikle devlet büyüklerinin işadamlarının ve Mülki amirlerin evlerinde kullanılan bu sistemler artık talep edilmesi halinde sıradan vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Akıllı ev sistemleri tüm güvenlik argümanlarını bir arada sunabildiği gibi güvenlik hizmeti almak isteyen kişinin taleplerine göre oluşturulabilecek paketler halinde de sunulmaktadır. Insanların ihtiyaçlar hiyerarşisinde yer aldığı gibi en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi de güvenlikli bir hayat yaşamaktır. Teknolojiyi yakından takip eden kurumsal güvenlik firmaları sayesinde bu ihtiyaç artık lüks haline gelmiştir.

Akıllı Güvenlik Sistemlerinde Paket Hizmet Oluşturma

Tam kurumsal güvenlik firmaları gelişen teknolojiyi yakından takip etmektedir. Sürekli Arge çalışmaları sayesinde birbirine anlık koordine edilebilen bilgisayar destekli güvenlik sistemleri üretimlerine başlanmıştır. Kullanıcının talebine ve yapılacak risk analizlerini sonuçlarına göre alınması gereken hizmetler ortaya çıkmaktadır. Akıllı ev sistemleri akıllı güvenlik sistemlerini esas alarak ortaya çıkmıştır. Akıllı güvenlik sistemleri risk gruplarının belirlenmesi esasına dayanır. Belirlenen risklerin önceliğine göre paket hizmetler oluşturulur. Müşterilerin taleplerine göre kollu bariyere kadar her sistem kısa sürede uygulanır. Uygulanan çok hizmetler birbirine koordine edilir. Kurulacak bilgisayar sistemleri tarafından denetlenir. Bu şekilde oluşabilecek tüm risklerin önüne geçilmiş olur.