Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama

Yapısal kablolama, bina veya kampüs telekomünikasyon kablolama altyapısı olarak tanımlanır. Tipik olarak, bir dizi standartlaştırılmış daha küçük unsurdan oluşur.  Donanım bağlantı noktalarından rafın üst kısmındaki bir ara panele bağlantıya izin verir. Ancak, bu araçların onları desteklemek için doğru ağa ihtiyacı vardır.

Yapısal kablolama, daha küçük, standartlaştırılmış öğelerden oluşan bir altyapıdır. İşyerine gelen tüm hızla gelişen teknolojiyi destekleyebilen bu tür bir ağ kablolamasıdır. “Yapısal kablolama”, sistemin yalnızca veri merkezinizdeki kablolardan yapıldığına inanmanıza neden olabilir, ancak durum tam olarak bu değildir. Güvenlik ve can güvenliği çözümleriniz de dahil olmak üzere modern iş ve eğitimin neredeyse tüm bileşenleri bir ağa bağlıdır. Güvenlik kameralarından erişim kontrolüne ve alarm sistemlerine kadar, bu bileşenlerin entegrasyonu ve işlevselliği, omurgası yapısal kablolama olan, arızaya dayanıklı bir ağa bağlıdır. İşletmenizin altyapısı olarak, sistemlerinizi yükseltirken, yeni bir tesis inşa ederken veya bir alanı güçlendirirken yapısal kablolama en önemli öncelik olmalıdır.

YAPISAL KABLOLAMA GELİŞİMİ

Kişisel bilgisayarların ortaya çıkmasından, dizüstü bilgisayarların ve çağrı sistemlerinin ortaya çıkmasından bu yana, bir işletmenin kablo ağına olan talep yalnızca artmıştır. Geçmişte, noktadan noktaya kablolama kullanıldı, bu da her donanım parçasının kendi kablosunu kullandığı anlamına geliyordu. Kablolama, kelimenin tam anlamıyla bir noktadan diğerine geçti. Bu, yanlışlıkla çıkarılabilecek veya takılma için bir güvenlik tehlikesi oluşturabilecek karmaşık bir kablo ve kablo karmaşasına yol açabilir.

Artan hız ve daha fazla bant genişliği ihtiyacını karşılamak için yapısal kablolama sistemleri kullanıma girdi ve artık bir işletmenin ağı için en iyi çözüm haline geldi.

Yapısal kablolamanın güzelliği, işletmelerin her gün kullandığı artan veri miktarını desteklerken eklediğiniz her türlü yeni donanımı barındırarak işinizi geleceğe hazırlamanıza yardımcı olmasıdır.  Yapılandırılmış kablolama sistemlerini anlamanıza yardımcı olmak için, ne olduklarına, nasıl çalıştıklarına ve yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için işinizde yapısal kablolama sistemlerini nasıl kullanabileceğinize derinlemesine bakıyoruz.  İşletmeniz büyümeden önce teknolojik çözümler kullandığında, genellikle kablo altyapısı tasarımının bir sınırına ulaştığını bulur. Hızların iyileştirilmesi gerekir ve işinizin sorunsuz çalışması için yapılandırılmış iletişimler kurulmalıdır. Kablo yapılarının karmaşası ve tıkanması hem iletişim altyapısı hem de yerleştirildiği konum için bir engel olabilir.